معرفی واحد مقاومت

معرفی واحد مقاومتها و هیترهای صنعتی

 

شركت برنا الكترونیك در سال 1377 و در راستای خودكفایی صنعتی، برای اولین بار در ایران نسبت به تاسیس شاخه ای جدید در محصولات خود با نام مقاومتها و هیترهای صنعتی اقدام نمود. رنج دستگا ههای تولید شده در این واحد از نظر ظرفیت توان اکتیو تا 150 مگاوات و از سطح ولتاژ LV تا 63 كیلوولت وجریا نهای تا 3750 آمپر بوده و البته در این خصوص محدودیتی برای این شرکت وجود ندارد و در پروژههای بزرگ داخل یا خارج از كشور در حال سرویس دهی هستند.

امروزه مجموعه محصولات این واحد در 10 دسته با كاربری مجزا به شرح زیر تولید و تقدیم صنایع میگردد.

• مقاومت اتصال زمین  (Neutral Earthing Resistor ) : برای حفاظت پست ها یا ژنراتورها در خطای اتصال كوتاه تكفاز سیستم که در صنایع با عنوان NER یا NGR شناخته می شود.

• دستگاه تركیبی ترانس و مقاومت اتصال زمین (Neutral Earthing Transformer – Resistor): 

برای حفاظت ژنراتورها در حالت امپدانس بالا ((HRG  در شرایط خطای اتصال كوتاه تكفاز سیستم که در صنایع با عنوان NGC شناخته می شود.

• هیترهای صنعتی( Industrial Heater): در كاربردهای مختلف برای اكثر صنایع بویژه پتروشیمی،نفت، گاز و ریلی

• مقاومت ترمز دینامیك(Dynamic Braking Resistor) : جهت ترمزالكترو موتورها یا درایوها

• مقاومت راه انداز و كنترل الكترو موتور(Motor Starting &Control Resistor): برای راه اندازی و كنترل جریان و گشتاور الكترو موتورها

• مقاومتهای دشارژ باطر یهای صنعتی(Battery Discharge Resistor): جهت دشارژ باطر یهای صنعتی با منحنی استاندارد

• بار مجازی( Dummy Load): برای اعمال Load پایه (حداقل بار) بر روی دیزل ژنراتورها یا در ایستگاههای تست بکار می رود 

• بانك بار( Load Bank): بصورت عمومی برای مصارف مختلف

• المان های ثابت مقاومتی Fixed Type Resistor Element )) : مورد استفاده در بردها یا تابلوها

• رئوستاRheostat)): انواع مقاومت های متغیر در كاربردهای مختلف بصورت موتوری یا دستی.

 

 واحد كنترل كیفیت به عنوان نماینده مشتری در سازمان در تمام مراحل تولید محصولات حضور داشته و از این رو سطح كیفی محصولات این واحد در رده بالایی قرار داشته و در مقایسه با نمونه های اروپای غربی یا آمریكایی قابل رقابت می باشد.

اخذ بیش از 12 مورد Type test certificate و Material certificate روی این گروه از محصولات از آزمایشگاه های معتبر داخلی و خارجی نظیر CESI ایتالیا به خوبی گویای سطح كیفی بالای محصولات تولید شده در این واحد می باشد.

شرکت برناالکترونیک برای کلیه محصولات خود موفق به اخذ گواهینامه های ISO9001:2008 , ISO 14001:2004, OHSAS 18001:2007 و HSE شده است.

لذا کلیه الزامات استانداردهای مذکور از طراحی و خرید مواد اولیه تا تولید، تحویل کالا به مشتری و خدمات پس از فروش در این واحد رعایت می گردد.

شرکت برناالکترونیک افتخار دارد که محصولات تولیدی خود را در واحد مقاومت ها و هیترهای صنعتی، در کلیه صنایع کشور نظیر تولید و نیروگاه، پست های توزیع، نفت و گاز و پتروشیمی، فولاد، ذوب آهن، سیمان، مس و فلزات رنگین، فولادهای آلیاژی، حمل و نقل ریلی و ... در حال سرویس دهی می باشند و در حال حاضر این شرکت پاسخگو و مرتفع کننده هرنوع نیاز مقاومتی در هر کاربردی می باشد.